Zasiłek na dziecko niepełnosprawne – ile wynosi?

opieka

Opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem jest bardzo wymagającym zajęciem. Pomoc w postaci dodatkowych środków finansowych znacznie ułatwi życie wielu rodzicom. Kto może otrzymać zasiłek?

Należy zacząć od tego, że opiekunowie mogą liczyć na kilka opcji zasiłku na dziecko niepełnosprawne. Przede wszystkim 500+ dostępne jest dla nich, tak samo jak dla wszystkich innych rodziców. Warunki otrzymania środków są identyczne dla wszystkich, więc nic nie odbiega tu od normy. Ponadto becikowe wypłacane jest w wysokości 1000 zł, jeśli dochód w rodzinie nie przekracza 764 zł netto na osobę (w przypadku dzieci pełnosprawnych norma to 674 zł). Można ubiegać się jeszcze o zasiłek rodzinny i dodatek z tytułu urodzenia dziecka. W przypadku, gdy dziecko urodzi się z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem, rodzic może liczyć na jednorazowe świadczenie w wysokości 4000 zł.

huśtawka

Opiekunowie dzieci niepełnosprawnych otrzymają także bon wakacyjny w wysokości 1000, a nie 500 zł. Jest to dwukrotna wartość podstawowej kwoty, którą można przeznaczyć na wakacje w ośrodkach biorących udział w akcji. To dosyć świeży projekt, dlatego dane mogą być aktualizowane na bieżąco.

dziecko

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *