Dodatkowy zasiłek opiekuńczy – co warto o nim wiedzieć?

dzieci

Z uwagi na panującą w całym kraju sytuację związaną z pandemią, 26 marca 2020 roku zaczęto wypłacać dodatkowe świadczenie rodzinom z dziećmi do 8. roku życia. Chociaż to rozwiązanie zostało wprowadzone przez konieczność zamknięcia placówek zajmujących się opieką, jak szkoły i przedszkola, to mimo ich ponownego otwarcia, trwa do dziś. Rząd jednak ogłosił, że 26 lipca nastąpi koniec wypłacania dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Czy jest szansa na przedłużenie?

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje nie tylko na dzieci do 8. roku życia, ale również ubezpieczonym rodzicom dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, z orzeczeniem o niepełnosprawności (do 16. roku życia) i z orzeczeniem o umiarkowanym i znacznym stopniu niepełnosprawności (do 18. roku życia). Wysokość zapomogi to 80% otrzymywanego wynagrodzenia.

litery

Rodzice mają możliwość wyboru, czy chcą posłać swoje dzieci do przedszkola, czy wolą opiekować się nimi w domu. Na temat przedłużenia dodatkowego zasiłku opiekuńczego jeszcze niewiele wiadomo, dlatego warto śledzić aktualne informacje, by być z tematem na bieżąco.

dziewczynka

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *