Niższe stopy procentowe – co to właściwie oznacza?

rachunek

Osoby, które spłacają kredyt zaciągnięty w polskich złotych, na pewno ucieszą się z informacji, iż w tym roku stopy procentowe zmaleją. Kto jeszcze o tym nie słyszał, powinien nadrobić te przydatne informacje.

Stopa procentowa to koszt kapitału, jaki należy zapłacić za pożyczenie pieniądza. Dotyczy to większości klientów banku, dlatego zaciągając kredyt musimy liczyć się z tym, że istnieje pojęcie stałego oprocentowania kredytu i zmiennej stopy procentowej. Oprocentowanie kredytu możemy w łatwy sposób obliczyć za pomocą narzędzi znajdujących się w internecie.

Jeśli chodzi o zmianę stopy procentowej w tym roku, to możemy zaobserwować jej spadek. Z uwagi na ciężką sytuację gospodarczą, decyzją Narodowego Banku Polskiego, w marcu stopy procentowe zostały obniżone o 0,5 pkt procentowego. Dla wszystkich osób ze zobowiązaniami kredytowymi to naprawdę korzystna zmiana, jednak dla tych, którzy posiadają lokaty już mniej. Mimo wszystko większość jest z tego powodu zadowolona, bo mniejsze raty o jakieś kilkadziesiąt złotych miesięcznie, to na dłuższą metę spora oszczędność.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *