Rząd podnosi mandaty – czego możemy się spodziewać?

policjant

Jakiś czas temu Polskę obiegła informacja, że rząd przymierza się do zwiększenia wysokości mandatów. Do tej pory maksymalna kwota, która swoją drogą została wyznaczona jakieś 30 lat temu, wynosiła 500 zł. Jak prezentują się zmiany obecnie?

Na samym początku warto wspomnieć, że wszystko, co wiemy, to są jedynie plany rządu, a nie realne rozporządzenia, dlatego nic jeszcze nie jest przesądzone. Póki co, rozważa się dziesięciokrotne zwiększenie górnej granicy kary, która teraz wynosić by miała 5000 zł. Tolerancja dla przekraczania prędkości miałaby się zmniejszyć do 5 km/h. Okres ważności punktów karnych byłby wydłużony, a kursy je redukujące – usunięte. Ponadto po przekroczeniu połowy dopuszczalnych punktów karnych, kierowca powinien płacić za mandaty więcej niż poprzednio. Z kolei łamanie przepisów w pobliżu przejść dla pieszych może powodować wyższe kary nawet o 1500 zł.

stop

Rząd podnosi mandaty z uwagi na troskę o obywateli. Nie wszyscy są jednak zgodni co do tego, czy takie rozwiązanie faktycznie coś zmieni. Na szczęście nic jeszcze nie jest pewne, a żadne decyzje nie zostały podjęte. Trwają rozważania na ten temat, a o tym jak będzie przekonamy się dopiero za jakiś czas.

kierowca

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *