Bon 500 plus na wakacje – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

dziecko

Trwają wakacje, więc coraz więcej osób będzie zastanawiać się nad wyjazdem. Jakiś czas temu rząd zaproponował pomoc rodzinom w postaci bonu 500 plus przeznaczonego specjalnie na wczasy z dziećmi. Co warto wiedzieć na ten temat?

Założenia wspomnianego wyżej bonu na początku były zupełnie inne. Przede wszystkim grupą, dla której taka pomoc miała być udostępniona były osoby pracujące. Planowano, że 1000 zł trafi do osób zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę. Docelowo stało się inaczej, co wzbudziło niemałe kontrowersje. Nie zmienia to faktu, że rodziny z dziećmi, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia, dzięki tej zmianie mają możliwość wyjazdu do jednego z ośrodków turystycznych w Polsce, które biorą udział w projekcie.

To wszystko wygląda zachęcająco, ale zachodzi pytanie: w jaki sposób rząd upewni się, że pieniądze zostały przeznaczone na właściwy cel? Za pomocą bonu można opłacić tylko usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne organizowane na rzecz dziecka. Dzięki temu ogromna część rodzin w Polsce spędzi przyjemne chwile podczas wakacji.

rodzina

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *