Pożyczka przez internet – jak zadbać o swoje bezpieczeństwo?

portfel

Kiedy zaczyna brakować pieniędzy, a co rusz pojawiają się nowe wydatki, coraz częściej myślimy o wzięciu pożyczki. Przecież to nie tak zobowiązujące jak kredyt i można pożyczać znacznie mniejsze kwoty, na przykład na podratowanie budżetu domowego. Jakiś czas temu pojawiło się nowe rozwiązanie, jakim jest możliwość pożyczenia pieniędzy przez internet. Czy to dobry pomysł?

Ogromnym plusem pożyczek branych przez internet jest fakt, iż nie trzeba wychodzić z domu i stać w kolejkach. Mimo to wydaje się, że nic nie zastąpi osobistej konsultacji z pracownikiem banku, który może pomóc i doradzić najbardziej korzystne rozwiązanie. Wybór co do formy pozostawiamy każdemu z osobna, zaś chętnie podpowiemy, na co powinny zwrócić uwagę osoby zdecydowanie na pożyczkę internetową.

pieniądze

Przede wszystkim pożyczka przez internet powinna być zaciągnięta tylko ze sprawdzonych stron. Lepiej tu postawić na banki, niż placówki oferujące chwilówki. Bardzo istotne jest, by sprawdzić, czy połączenie jest szyfrowane. Adres strony w takiej sytuacji zaczyna się od skrótu https://, a na pasku z adresem widnieje kłódka. Z uwagi na to, że pożyczkodawca musi upewnić się, że ma do czynienia z realną osobą, a nie podszywającym się pod kogoś oszustem, zostaną sprawdzone dane zainteresowanego. Weryfikacja odbywa się zazwyczaj za pomocą przelewu na symboliczną złotówkę z konta pożyczkobiorcy. Umowa powinna zostać dostarczona przez kuriera, dlatego przed podpisaniem koniecznie trzeba ją przeczytać. W razie wątpliwości zawsze można zadzwonić do wybranej placówki i dopytać o szczegóły.

karta kredytowa

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *