Sztuczne lodowisko – jaka jest cena takiego przedsięwzięcia?

Lodowisko wydaje się idealnym pomysłem na biznes. Zimą, gdy brakuje innych atrakcji, można założyć dobrze prosperującą działalność i czerpać z niej zyski. Jednak nie wszystko jest takie proste. Sztuczne lodowisko ma swoją cenę. Poza tym inwestor musi zadbać o wiele istotnych kwestii, by obiekt odniósł sukces. W tym artykule podpowiemy, jakich.

Sztuczne lodowisko – co musisz wziąć pod uwagę?

Nie ulega wątpliwości, że lodowisko jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji w sezonie zimowym. Może promować miasto i być dodatkowym źródłem dochodu. Jeśli w okolicy brakuje takiego obiektu, nie musimy obawiać się konkurencji, co wróży powodzenie. Na pewno lodowisko jest lepszą alternatywą dla zamarzniętego jeziora. Można uprawiać na nim hokej, curling oraz rekreacyjną jazdę na łyżwach. Dzięki temu przyciąga pasjonatów sportu oraz całe rodziny. Choć sztuczne lodowisko ma cenę niewielką w porównaniu do zysków, jakie może generować, nie zawsze odniesie sukces. Przedsiębiorca musi zadbać, by obiekt znajdował się w odpowiedniej lokalizacji. Istotne znaczenie ma nie tylko dostęp do przyłączy wodnych i energetycznych, ale także odległość od przystanków komunikacji miejskiej. Dobrze, gdy w okolicy będzie znajdowała się restauracja albo kawiarnia – to dodatkowy atut dla klientów, jak również wsparcie lokalnego biznesu. Aby zwiększyć atrakcyjność lodowiska, warto zatroszczyć się o odpowiednią oprawę audiowizualną. Obsługa powinna być dobrze przeszkolona i pomocna, a szatnie czyste i wysprzątane.

Sztuczne lodowisko – cena

Z uwagi na ilość rzeczy, o jakie trzeba zadbać, cena sztucznego lodowiska nie będzie mała. Oczywiście wpływ na nią ma wielkość powierzchni oraz czas, w jakim zostanie zamontowane. Zamiast od razu inwestować w budowę obiektu, można zdecydować się na wynajem lodowiska. Tego typu usługi oferuje wiele firm, jak na przykład https://www.ras-lodowiska.pl/. Dzięki takiemu rozwiązaniu można sprawdzić, czy lodowisko będzie cieszyło się zainteresowaniem, nie ponosząc większych kosztów.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *