Producent olejów silnikowych – jak wybrać swojego dostawcę?

auto

Producentem olejów silnikowych, nazywamy osobę prawną lub fizyczną, która sprzedaje oleje pod swoją nazwą handlową lub logiem. Produkuje je, podnosząc koszty związane z ich wytworzeniem, dzięki czemu osiąga zysk. Producent olejów silnikowych posiadający firmę w Europie, może zlecić produkcję i sprzedaż towarów w innym państwie np. Wietnamie czy Chinach. Podsumowując, producent wytwarza produkty pod własną marką, przekazujemy mu swoje produkty, które realizuje według wytycznych lub w całości sam wytwarza dany produkt, na który nakładane jest Twoje logo.

Czy istnieje najlepszy producent i marka olejów silnikowych?

W internecie możemy znaleźć wiele rankingów z ostatnich lat, porównujących jakość producentów olei silnikowych. Niestety, nie są one na tyle miarodajne, aby móc sugerować się tylko nimi. Tak naprawdę, najlepszy producent olejów silnikowych nie istnieje. Dobór oleju, zależy od rodzaju silnika jaki posiadamy. Olej w jednym aucie, będzie sprawdzał się świetnie, a w drugim może nie dawać już takich samych efektów. Dlatego, każdy producent pojazdów samochodowych, umieszcza informację o najlepszym oleju w książce serwisowej.

Czym sugerować się wybierając producenta olei silnikowych?

Najważniejszą rzeczą, którą powinniśmy się sugerować podczas wybierania odpowiedniego oleju silnikowego są jego parametry. Pierwszym na który powinniśmy zwrócić uwagę jest klasa lepkości oleju, który określa jego gęstość. Im bardziej lepki olej, tym wolniej przepływa przez silnik. Wszystkie informacje o parametrach, możemy znaleźć na opakowaniach. Przykładowy opis wygląda w ten sposób: 10W/40, a odczytanie go, jest prostsze niż nam się wydaje. Pierwszy parametr czyli 10W, określa przydatność oleju w niskich temperaturach, im mniejsza liczba przed literką, tym lepiej. Kolejny człon, w naszym przypadku – 40, oznacza lepkość przy wysokich temperaturach. Na stronie producenta olejów silnikowych http://al-cor.pl/ możemy znaleźć szeroką ofertę olejów. Produkowane są one z myślą o najlepszej jakości oraz wygodzie klienta.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *