Ozonowanie klimatyzacji samochodowej – zapewnij sobie komfort jazdy

Czas spędzony za kółkiem jak najbardziej może być przyjemny, nawet jeśli jeździmy w celach służbowych i spędzamy w drodze wiele godzin. Jednak niezwykle ważne jest, aby zadbać wówczas o swój komfort jazdy. Wpływa na to wiele czynników, od wyboru odpowiedniej muzyki po temperaturę w aucie. Sprawny układ klimatyzacyjny znacząco może wpłynąć na nasze zdrowie, samopoczucie oraz poziom koncentracji. Dlatego też warto od czasu do czasu przeprowadzić w naszym aucie ozonowanie klimatyzacji. Zrobimy tym wiele dobrego dla naszych płuc i sprawimy, że przebywanie w pojeździe nie będzie już powodować dyskomfortu.

Ozonowanie klimatyzacji samochodowej – jak się odbywa?

Ozonowanie klimatyzacji to proces, który wymaga wykorzystania specjalnego urządzenia. Taki generator wydziela ozonu należy ustawić na podłodze auta lub na siedzeniu pasażera, a jego wylot ustawić w kierunku schowka. Ważne, aby wszystkie kratki wentylacyjne pozostały otwarte, a okna i drzwi pozamykane. W czasie ozonowania, które może trwać od 15 minut do około godziny, nie powinniśmy przebywać wewnątrz auta. Co będzie działo się w środku pod naszą nieobecność? Rozkładający się ozon uwolni cząsteczki tlenu, które wejdą w reakcję ze szkodliwymi substancjami, neutralizując je. W taki sposób pozbędziemy się grzybów, pleśni, bakterii czy roztoczy i będziemy mogli cieszyć się świeżością powietrza.

Ozonowanie klimatyzacji samochodowej – dlaczego warto?

Jest wiele powodów, dla których warto zadbać o ozonowanie klimatyzacji w samochodzie. Najbardziej zauważalnym rezultatem tego zabiegu będzie przede wszystkim pozbycie się przykrych zapachów, które mogły być powodem dyskomfortu. Jak wiadomo zawieszki zapachowe jedynie maskują nieprzyjemne aromaty, więc z pewnością poczujemy różnicę. Jeśli mamy w zwyczaju wozić alergików, również oni zauważą zmianę w powietrzu. Brak roztoczy i grzybów sprawi, że o wiele lepiej zniosą jazdę naszym autem. Tutaj https://www.hgl-lasota.pl/uslugi/ozonowanie można przeczytać więcej na temat korzyści ozonowania klimatyzacji oraz o firmie z Torunia, która świadczy podobne usługi. Możemy także przekonać się, że nie tylko auto, ale również mieszkanie warto poddać ozonowaniu.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *