Dobre jedzenie we Wrocławiu – dlaczego warto sięgać po kuchnię japońską?

Kulinarne podróże to bardzo ciekawy sposób na odkrywanie nowych smaków, często zupełnie innych niż te znane z rodzimej kuchni. Dziś bez wyjeżdżania z kraju możemy poznać dania, które pochodzą z rozmaitych zakątków globu. Restauracje oferują chociażby kuchnię japońską. Co powinniśmy wiedzieć na jej temat?

Dobre jedzenie – co wyróżnią kuchnię z Japonii?

Orientalna kuchnia należy do jednych z najbardziej popularnych w naszym kraju. Dla wielu osób jest ona ważnym składnikiem diety. Dzięki bogactwu takich składników jak warzywa, owoce morza czy ryby pozwala dostarczyć organizmowi niezbędnych substancji odżywczych. Do najbardziej znanych dań kuchni japońskiej zaliczymy bez wątpienia sushi. Potrawa ta ma długą historię. Pierwotnie określenie to dotyczyło sposobu konserwacji żywności. Mięso zakopywano głęboko w ziemi, obsypując je uprzednio ryżem. Dzięki temu było w stanie przeleżeć w ten sposób nawet kilka miesięcy. Twórcą dania jest z kolei Hanaya Yohei. To on postanowił przygotować coś, co mieszkańcy Tokio będą mogli szybko zjeść pomiędzy swoimi obowiązkami. Pomysł sprawdził się nie tylko w Japonii, ale i na całym świecie.

Dobre jedzenie – kto serwuje japońskie dania we Wrocławiu?

Współczesne sushi jest przyrządzane w formie wałeczków otoczonych płatami sprasowanych alg. Potrawa ta doskonale łączy w sobie warzywa, ryż, ryby i owoce morza. Odmian sushi jest bardzo wiele. Każdy może więc znaleźć coś dla siebie. Sushi oraz inne, dobre jedzenie z Japonii, możesz znaleźć w polskich restauracjach. Warto udać się tam, gdzie lokal jest prowadzony przez pasjonatów, zgodnie z japońskimi technikami przyrządzania potraw. Jeden z nich jest dostępny we Wrocławiu. Znajdziesz go tutaj https://nabe.pl/pl/. Oprócz sushi możemy tam skosztować chociażby ramenu. To gęsty rosół z makaronem pszennym i innymi dodatkami. Ostateczny skład tego dania zależy tak naprawdę od lokalu czy kucharza. Można do niego dodać chociażby gotowane jajko, kurczaka czy wołowinę. Dobre jedzenie w restauracji idzie często w parze z odpowiednio dopasowanym wystrojem. W ten sposób uzyskuje się namiastkę klimatu regionu, z którego serwuje się z dania.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *