Derka – czy każdy koń powinien ją nosić?

Każda stajnia powinna być zaopatrzona w określone akcesoria. Derka to zdecydowanie jeden z nich. W zależności od potrzeb, pełni różne funkcje, które pomagają wierzchowcom przetrwać zimę, chorobę oraz niesprzyjające warunki pogodowe, na przykład podczas turniejów. I choć konie posiadają świetną odporność, czasem jak każdy potrzebują dodatkowej ochrony. Jak należy korzystać z derki?

Derka – dlaczego jest tak ważnym elementem wyposażenia konia?

Najprościej mówiąc, derka jest swego rodzaju kurtką dla konia. Dzięki niej, wierzchowiec może czuć się komfortowo zarówno na wybiegu, jak i w stajni. Wyróżniamy wiele różnych modeli, które dobieramy w zależności od potrzeb. Przykładowo, derki przeciwdeszczowej nie założymy na wierzchowca, gdy znajduje się w stajni. W tej sytuacji lepsza będzie derka przeciw owadom lub ogrzewająca. Bardzo ważne jest również, aby pamiętać, że koń nie może zostać przegrzany. Ten gatunek znosi to bowiem o wiele gorzej niż wyziębienie. Konie, które żyją w naturalnych warunkach, zapuszczają zimą grubą sierść, która w warunkach hodowlanych jest zupełnie niepotrzebna. Wielu właścicieli decyduje się na jej zgolenie, ponieważ jedynie obciążą konia, powodując jego szybsze zmęczenie. W tym momencie, derka staje się elementem obowiązkowym.

Derka – jak zapewnić jej długą żywotność?

Nie ma co ukrywać, derka nie należy do najtańszych produktów. Dlatego, warto robić wszystko aby wytrzymała jak najdłużej. Konie potrafią wymyślać sobie najróżniejsze zajęcia gdy się nudzą, a jednym z nich jest obgryzanie oraz próby zdjęcia z siebie derki. Warto pamiętać, że nie robią tego złośliwie i starać się walczyć z tym pokojowo. Jedną z metod jest zakup specyfików, które powodują, że obgryzany materiał jest gorzki. Derki wysokiej jakości znajdziemy na przykład tutaj https://konik.com.pl/derki. Dzięki zakupom w tego typu miejscach, możemy mieć pewność, że materiał nie zniszczy się po jednym sezonie, nawet gdy będzie nosił go kapryśny koń. Tego typu rozwiązania, zapobiegną również wydawaniu pieniędzy w przysłowiowe błoto.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *