Bourbon a whisky – co różni te alkohole?

Bourbony oraz whisky to alkohole, które albo się kocha albo nienawidzi. Do ich smaku często musimy dorosnąć, lub podjąć kilka, a nawet kilkanaście prób, które być może zakończą się sukcesem. Jedno jest pewne, są to trunki, które warto docenić, ze względu na ciekawą historię oraz sposoby tworzenia. Niestety, wiele osób wciąż nie zna różnicy między bourbonem a whisky. W tym artykule, postaramy się ją przybliżyć.

Jak najłatwiej zapamiętać różnice między bourbonem a whisky?

W przemyśle alkoholowym nic się nie marnuje. Udowadnia to produkcja bourbonu oraz whisky. Dębowe beczki, w których przechowywany jest bourbon, wykorzystuje się również podczas produkcji whisky. Co więcej, producenci nie ukrywają tego, jak bardzo dumni są ze współpracy ze Szkotami, którzy są przecież twórcami whisky. Alkohol ten wytwarzany był już 1300 lat temu przez mnichów, a na brzegi Ameryki dotarł wraz z pierwszymi osadnikami. Jęczmień nie jest jednak rośliną, która chętnie rośnie na tamtejszych terenach, dlatego w grze pojawiła się kukurydza. Okazało się, że sprawdza się idealnie. Obecnie, do właśnie za jej obecność w bourbonie, jest on najbardziej ceniony. Roślina ta nadała mu bowiem charakterystycznego słodkiego smaku, który uwielbia tysiące ludzi na całym świecie. Co równie ciekawe, do produkcji bourbonu używa się tylko i wyłącznie wody płynącej w rejonie Kentucky. Warto również pamiętać o tym, że whisky posiada dwa główne rodzaje: single malt oraz blended i jest wytwarzane ze słodu jęczmiennego.

Bourbon a whisky – czy pijemy je tak samo?

Oczywiście, że tak. Bourbon a whisky różnią się głównie sposobem produkcji oraz składem, jednak nie oznacza to, że nie pijemy ich w ten sam sposób. Mowa tu oczywiście o klasycznym piciu na czysto, „on the rocks”, z dodatkiem wody lub w formie drinka czy koktajlu. Oba te alkohole możemy znaleźć na przykład tutaj https://swiat-whisky.sklep.pl/19-whiskey-amerykanskabourbon-whisky-kanadyjska. Jeśli wciąż chcemy wiedzieć o nich więcej, na stronie znajdziemy wiele ciekawych informacji oraz opisów.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *