Awaryjne otwieranie drzwi – co warto wiedzieć na ten temat?

Sytuacje losowe potrafią mocno zmodyfikować nasze plany. Każdego dnia natrafiamy na różne problemy. Korki na drodze, kolejki do kas, czy spóźniony autobus to tylko kilka z nich. Są też i takie, które zdarzają się rzadziej. Mamy tu na myśli chociażby zgubienie kluczy czy zatrzaśnięcie drzwi. Kogo wówczas wezwać na pomoc?

Jakie zamki stosujemy w drzwiach?

Awaria zamka, czy zatrzaśnięcie drzwi może nam przytrafić się o dowolnej porze dnia i nocy. W takiej sytuacji lepiej nie działać na własną rękę. Nikt z nas nie chciałby przecież dodatkowych zniszczeń, które wiązałyby się z dużym nieplanowanym wydatkiem. Budzenie sąsiadów w środku nocy próbami dostania się do własnego domu także nie jest godnym polecenia sposobem. Szczególnie, że obecnie stosuje się rozmaite modele zamków. Nie możemy więc polecić Wam jednej, uniwersalnej metody otwarcia drzwi. Każdy typ zamka będzie bowiem montowany w nieco inny sposób, inaczej też będzie działał. Zamki mogą mieć także różny poziom zabezpieczeń. Te, które najtrudniej otworzyć, są oznaczone przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej literką C. te najłatwiejsze zaś oznacza się literką A.

Awaryjne otwieranie drzwi – do kogo się zwrócić po pomoc?

Zamki możemy podzielić także ze względu na sposób montażu. Wyróżniamy wówczas zamki z mechanizmem zapadkowo-zasuwkowym czy bębenkowym. Wielu z nas nazwy te nie mówią zbyt wiele. Na szczęście w naszym pobliżu znajdują się specjaliści, przed którymi żaden typ zamka nie kryje żadnych tajemnic. Mamy tu na myśli ślusarzy pracujących w pogotowiach zamkowych. To całodobowe punkty, które przyjmą Twoje zgłoszenie w każdej chwili. Pracownicy są także mobilni, dzięki czemu bez problemu dojadą pod wskazany adres. Jeden z takich punktów jest dostępny pod tym linkiem https://zamki.sos.pl/uslugi/awaryjne-otwieranie/. Powierzając awaryjne otwieranie drzwi specjalistom, nie tylko zyskamy wiele na czasie, ale także nie zafundujemy sobie dodatkowego remontu. Ślusarz wie bowiem doskonale, co musi zrobić, by otworzyć dany zamek. Dzięki temu nie wyrządzi dodatkowych szkód ani nie obudzi Twoich sąsiadów.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *