Wygodne latanie

loty samolotem

Od jakiegoś czasu daje się zaobserwować konkurowanie ze sobą tanich linii lotniczych i linii lotniczych „tradycyjnych” (przeważnie państwowych). Pasażerowie w dużej części wybierają tanie linie lotnicze, jednak tradycyjne linie lotnicze też mają swoich tak zwanych stałych klientów. Co kieruje każdą z tych grup przy wyborze przewoźnika? Zarówno tradycyjne jak też tanie linie mają swoje wady i zalety. Za tymi pierwszymi przemawia kila rzeczy. Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje: tanie latanie. Niskie ceny biletów, szeroki wachlarz ofert, promocji, zniżek. Spółki mają znaczną przebitkę cen, w porównaniu z rywalem głównie dlatego, że oszczędzają na tak zwanych zbędnych wydatkach. Inwestują w wykwalifikowanych pilotów i nowoczesne technologie, to dlatego klient może liczyć na łatwe i niedrogie zarezerwowanie biletu a do tego bezpieczną podróż. Jest to wspaniała okazja dla ludzi biednych lub zarabiających przeciętnie, których w innych okolicznościach nie byłoby stać na podróż do Meksyku czy Nowego Yorku. Jednak dla bardziej wyszukanego klienta, osoby wymagającej i oczekującej pełnego komfortu tanie linie lotnicze mogą okazać się niesatysfakcjonujące pod wieloma względami. Tanie linie lotnicze rezygnują z luksusowej oprawy lotu: przekąsek, napojów na pokładzie, dostępu do mediów czy troskliwej obsługi bagażu. Porównując więc te dwa rodzaje linii lotniczych nie można wskazać wyższości jednych nad drugimi.

Lotnictwo a bycie światowcem

Kiedyś zagraniczne podróże, zarówno w interesach, jak też w ramach wakacji, podróży poślubnej czy urlopu, były zarezerwowane dla elit, ludzi dysponujących dużymi pieniędzmi lub talentem czy prestiżem. Dziś jest to usługa dostępna powszechnie. Zwykły Kowalski czy Nowak mogą wybrać się na miesiąc do Kanady, nie są to już bowiem koszta, które ich doszczętnie zrujnują. Przeciętnemu Polakowi nie wystarczą już loty krajowe do szczęścia. Każdy chce zobaczyć Nowy York, Paryż czy Tokio, skoro istnieje taka możliwość. Czynnikami potęgującymi to zjawisko są też dwa elementy rzeczywistości XXI wieku: po pierwsze prawie wszystkie narody zamieniają się dziś w społeczeństwa konsumpcyjne, po drugie: linie lotnicze prześcigają się w promocjach i z roku na rok coraz bardziej przybliżają przeciętnemu obywatelowi możliwość skorzystania w usług. A to tanie bilety lotnicze, a to nowe atrakcyjne promocje, a to jakieś specjalne względy dla nowożeńców czy rodzin wielodzietnych. W ten sposób latanie samolotem staje się czymś tak powszechnym, jak jazda na rowerze. Na pewno nie jest to zjawisko pozytywne. O ile niektórym ludziom rzeczywiście rozwój lotnictwa pomógł w kontynuowaniu kariery czy odbudowaniu relacji z rodziną mieszkającą na drugim końcu świata, o tyle wielu ludzi wydaje mnóstwo niepotrzebnych pieniędzy tylko po to, by poudawać przed sąsiadem światowca, choć właśnie takie motywy postępowania świadczą o swoistej prostocie człowieka.

Polskie linie lotnicze wczoraj i dziś

Jeszcze niedawno polskie linie lotnicze przeżywały swoje najlepsze lata. Miały w Polsce monopol na usługi w swojej dziedzinie, silną pozycję na rynku, a ludzie musieli wydawać ogromne sumy, by móc skorzystać z transportu lotniczego. Dziś wiele się zmieniło. Po tych kilkudziesięciu latach Polska jest członkiem Unii Europejskiej, a rynek lotniczy został w dużej mierze zliberalizowany. To spowodowało pojawienie się polskich oraz zagranicznych konkurentów – zaroiło się od prywatnych spółek, które oferują klientom tanie bilety lotnicze, atrakcyjne loty krajowe i wiele nowoczesnych, zróżnicowanych ofert, na które przeważnie państwowe spółki nie stać, bo inwestują w luksusowe warunki samego przelotu i inne elementy. W ten sposób prywatne linie lotnicze zaskarbiają sobie wielu klientów, którzy dotąd pozostawali wierni państwowym spółkom. To zjawisko spowodowało znaczne pogorszenie się sytuacji polskich linii lotniczych. Od kilku lat LOT boryka się z problemami finansowymi i w zasadzie nie wiadomo, jak je rozwiązać. Na pewno nie da się przebić niskich cen konkurencji, ponieważ to doprowadziłoby spółkę do bankructwa. Próba nadrobienia strat poprzez podwyższenie cen już w ogóle doprowadziłaby do klapy. Na dzień dzisiejszy LOT ma więc związane ręce, choć jeszcze jakiś czas temu sytuacja rysowała się zupełnie inaczej.

Każde miast na wyciągnięcie ręki

Człowiek budzi się rano w Rzeszowie i stwierdza że chętnie na weekend wybrał by się do Mediolanu. Czy zrealizowanie takiego planu jest możliwe a jeżeli tak czy będzie się wiązało z wyjątkowo dużymi kosztami? Odpowiedź na pytania odpowiednio brzmi tak i nie co każdego lubiącego podróże i to spontaniczne powinno szczerze ucieszyć. Mianowicie same połączenia lotnicze rzeszów można sprawdzić na stronie internetowej by się przekonać dokąd i kiedy można z miasta polecieć a co ważniejsze w jakiej cenie. Obecnie w większości miast szczególnie tych które są uważane za węzły turystyczne są organizowane wyloty zatem nie powinno i zabraknąć takiej opcji jak połączenia lotnicze mediolan a jeżeli nie bezpośrednio do tego miasta to w jego bezpośrednie pobliże. Oczywiście nikt nikomu nie każe planować samej wycieczki na kilka dni przed jej rozpoczęciem szczególnie że im większe wyprzedzenie tym większa szansa na zniżki. Także chcąc tanio podróżować warto sprawdzać regularnie połączenia lotnicze wrocław albo inne miasta i sprawdzać kiedy i gdzie można za grosze polecieć.

Czasy przelotów

Każdego kto podróżuje interesują warunki samego przemieszczania się czas jak również i komfort. Kiedy zależy na samym czasie wiadomo że wybiera się takie rozwiązanie które ze swej natury jest zdecydowanie najszybsze. Obecnie są to przede wszystkim połączenia lotnicze a polecieć można faktycznie wszędzie dosłownie nawet na sam kraniec świata. Stąd też i tak ogromne zainteresowanie podróżami lotniczymi czy są to połączenia lotnicze tallin czy jakieś bardziej egzotyczne miejsca jak chociażby połączenia lotnicze hanoi. Bez względu na to jednak jak daleko się leci interesuje człowieka to jaki jest realny czas podróży szczególnie jeżeli chodzi o przesiadki i czas oczekiwania na połączenie jak również i fakt tego typu w jaki sposób jest zlokalizowane lotnisko względem samego miasta czy miejsca które najbardziej człowieka interesuje. Zatem bez znaczenia czy są wybierane połączenia lotnicze barcelona czy nieco dalsze albo bliższe zawsze będzie poruszona kwestia tego jaki będzie realny czas odbywanej podróży. Z tego względu że taka wiedza pomaga też lepiej się przygotować do samej wycieczki.

Komfort podróży

Mówi się że linie lotnicze te które reklamują się jako najtańsze dokonują wszystkiego co możliwe żeby obniżać ceny biletów dla podróżnych. Ceny takie jak bilet za złotówkę albo za 10 złoty pojawiały się i będą się pojawiać. Jednocześnie tanie linie informują że do cen zostaną doliczone opłaty o których pasażerów muszą poinformować. Zatem połączenia lotnicze londyn za 1zł są faktycznie tanie ale trzeba się liczyć z tym że do wspomnianej złotówki przyjdzie nieco dopłacić. Prawda jest też taka że taniej już się nie da chyba żeby w samolotach były miejsca stojące. Konserwacja sprzętu i opłaty lotniskowe paliwo wszystko to jest w cenie biletów na połączenia lotnicze kraków jak również połączenia lotnicze wiedeń i na jeszcze większe upusty naprawdę nie ma co liczyć. Zresztą większość pasażerów zdecydowanie woli dopłacić nieco niż ryzykować że będzie podróżować z niewiarygodnym przewoźnikiem a przecież poza oszczędnością liczy się dla każdego też i własne bezpieczeństwo. Zatem tanie bilety to plus dla każdego ale jednocześnie mają świadomość że jeszcze taniej może oznaczaj już niestety gorzej.

loty samolotem
Kupuj bukuj i zmieniaj

Dzisiaj całą wycieczkę po Europie albo też po własnym kraju można zaplanować siedząc przed komputerem i to również wówczas kiedy podstawą transportu mają być połączenia lotnicze. Jest to możliwe dzięki temu że duże linie lotnicze jak również tanie udostępniają na swoich stronach możliwość bukowania biletów ich rezerwowania jak również zmian …

loty samolotem
Czar taniego latania

Wchodząc na strony linii lotniczych nierzadko można zauważyć że w cudzysłowie kuszą potencjalnych pasażerów możliwością bardzo taniego latania. Nie chodzi o same oferty na za pół roku z ceną za 1zł w jedną stronę ale również i faktycznie tanie bilety które się znajdują w puli takich na weekendowe wypady czy …

loty samolotem
Wygodne tanie latanie?

Od samego momentu jak tylko na rynku usług przewozów pasażerskich lotniczych pojawiły się tanie linie i lokalni przewoźnicy również zaistniały pytania dlaczego jedni mogą sobie pozwolić na tak atrakcyjne ceny biletów a inne większe linie zdecydowanie nie. Odpowiedź jest prosta wielkie linie są posiadaczami samolotów których koszt utrzymania jest znacznie …