Urlop za granicą

loty samolotem

Nie masz już dłużej zamiaru męczyć się na wakacyjnym urlopie w Polsce, gdzie pogoda przypomina krótkie jesienne wieczory? Masz dość ciągłych mrozów, oraz obfitych opadów deszczu lub śniegu? Jeżeli, tak najlepszym dla ciebie rozwiązaniem w tej sytuacji będzie egzotyczna wycieczka za granice. Na pierwszy rzut oka taka forma spędzania urlopu wydaje się niestety mało dostępna dla statystycznego polaka.
Nic bardziej mylnego, w ostatnich latach polskie linie lotnicze udoskonalają swoją ofertę, w taki sposób, że dostępna jest ona dla większości ludzi z naszego całego społeczeństwa. Wystarczy, że poszukać jakieś tanie linie lotnicze, które charakteryzują się bardzo optymalnymi cenami, niebędącymi problemem dla większości naszych rodaków. Jeżeli, podjąłeś już decyzje o spędzeniu tegorocznego urlopu za granicą, powinieneś dobrze zastawić się, w jakie miejsce tak naprawdę masz ochotę polecieć.
Według statystyk i szeroko zakrojonych analiz, najczęściej w roku 2010 oraz 2011 sprzedawane były bilety lotnicze do Tunezji, Egiptu oraz do Grecji. Jeżeli, wszystko sprawnie zorganizujesz już po kilku dniach możesz być na swoim wymarzonym urlopie.

Zmiany po wstąpieniu do UE

Od wielu lat transport lotniczy w Polsce jest poddawany znacznym ograniczeniom i ingerencji rządu, nie tylko naszego ale także zagranicznych. Zarząd bezpośredni nad polskim sektorem lotnictwa w dużej mierze sprawuje Przedsiębiorstwo Państwowe Polskie Porty Lotnicze. Przez długi czas pewien monopol w usługach miał także LOT (Polskie Linie Lotnicze), również spółka państwowa. Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej wiele rzeczy zmieniło się w naszym państwie. Zmiany i towarzyszące im procesy dotknęły również transportu lotniczego. Należało bowiem szybko dostosować prawo lotnicze do określonych wymogów europejskich. Owocowało to między innymi pojawieniem się możliwości operowania z krajowych portów lotniczych europejskich firm lotniczych, na naszym rynku pojawiły się także tanie linie lotnicze. Był to bezpośredni skutek liberalizacji praw w Polsce. To wszystko znacznie zdynamizowało i rozwinęło przemysł lotniczy, jednak ma też negatywne skutki. Tanie latanie jest dziś powszechnie osiągalne, ale nie każdy jest z tego zadowolony. Państwowa spółka znacznie na tym ucierpiała, bo znaczny wzrost konkurencji odebrał Polskim Liniom Lotniczym wielu klientów i popchnął ją w kłopoty finansowe. Wszystkie zjawiska, nawet te, które z pozoru są wyłącznie pozytywne, po głębszym zbadaniu okazują się mieć także ciemne strony.

Na niebie

Nie można zaprzeczyć że transport lotniczy jest dziś ogromnym udogodnieniem. Ludzie mogą przesyłać sobie różne rzeczy i przemieszczać się pokonując w zadziwiająco krótkim czasie tysiące kilometrów, w komfortowych i bardzo przyjemnych warunkach. A do tego usługi świadczone ludziom, przez linie lotnicze są coraz lepsze i coraz bardziej zróżnicowane. Tanie bilety lotnicze, liczne połączenia krajowe, korzystne przeloty międzynarodowe… Pasażerowie w dzisiejszych czasach są naprawdę rozpieszczani. Jednak ta gałąź gospodarki, jak każda zresztą, nie jest także pozbawiona wad. Do minusów transportu lotniczego można zaliczyć chociażby to, że w znacznym stopniu przyczynia się do efektu cieplarnianego i powiększania dziury ozonowej. Zresztą szkodliwy wpływ transportu lotniczego jest obserwowany nie tylko na niebie, również na Ziemi odczuwa się skutki jego rozwoju. W okolicach lotnisk często nie można budować osiedli, zresztą, w ogóle mieszkać – przelot samolotów powoduje hałas nie do zniesienia. Lotniska zajmują też bardzo duże powierzchnie, co wymaga często niszczenia środowiska naturalnego. Prowadzi to więc do degradacji i eksploatacji środowiska naturalnego. Poza ekologicznymi skutkami należy zaznaczyć, że transport lotniczy wiąże się z wysokimi kosztami i często ogromnymi stratami, gdy dochodzi do awarii. Jak widać nie ma póki co idealnych rozwiązań transportowych, nawet lotnictwo, które jest niezwykle nowoczesne, ma pewne minusy.

Strony z biletami

Skoro można w sieci internetowej kupić mieszkanie, ubrania albo bilet do kina to dlaczego by nie spróbować zorganizować sobie biletów lotniczych? Można i jest to osiągalne bez większego wysiłku wystarczy że wpisze się w przeglądarkę hasło takie jak kup bilet na samolot online albo tanie bilety online czy podobne. Na stronach internetowych są dostępne bilety lotnicze wszystkich linii i krajowych i międzynarodowych dlatego czy interesują połączenia lotnicze kraków albo połączenia lotnicze katowice czy dalsze wyprawy nie ma znaczenia. Jedyne co musi zrobić poszukujący biletów to określenie dokładnie jakie loty i cele przeznaczenia interesują i zakupić bilet elektroniczny na podstawie którego będzie wydany tak zwany właściwy. Sama operacja nie zajmuje więcej niż kilka minut zatem rzeczywiście warto korzystać czy wyszukuje się połączenia lotnicze hamburgo czy też leci bardziej na południe albo zachód. To co jest pewne to fakt że bilety lotnicze kupione w sieci często są tańsze niż kupowane bezpośrednio na lotnisku zatem to też przyciąga poszukujących tego właśnie rozwiązania.

Tanie loty po Europie

Zwiedzanie kontynentu europejskiego może być szczególną przyjemnością jeżeli zaplanuje się taką formę jak wycieczki lotnicze połączone ze zwiedzaniem. Oczywiście stawiając na taką formę nie trzeba zaraz gromadzić nie wiadomo jak imponującego budżetu przeciwnie jest możliwość korzystania z niedrogich połączeń lotniczych które znajdują się w ofertach przewoźników krajowych jak również międzynarodowych. Także podróżujący nie będzie zaskoczony że po wpisaniu hasła połączenia lotnicze madryt zobaczy iż może kupić bilety bardzo tanio oraz co ciekawe może też skorzystać z promocji na połączenia lotnicze bratysława czyli wykonać faktycznie kilka skoków nad Europą i to za niewielkie pieniądze. Takie konfigurowanie lotów i wycieczek może samo w sobie być też przyjemnością dla turysty czy wybrać w danej chwili rzeczywiście połączenia lotnicze monachium czy może jednak udać się w innym kierunku. Jakie połączenia w jakim momencie są najbardziej opłacalne zawsze sprawdzi na stronach pośredników albo samych linii lotniczych. Także jest pole do wykorzystania dla każdego kto faktycznie lubi podróżować samolotem.

Za ocean samolotem

Czy wycieczka do USA koniecznie musi być związana z wielkimi kosztami szczególnie biletu samolotowego? Jak się okazuje w obecnych czasach wcale nie wystarczy tylko sprawdzać regularnie oferty które są wystawiane przez LOT czy Lufthansę albo linie amerykańskie. Takie hasła jak połączenia lotnicze chicago już od 299 USD wcale nie są rzadkością wystarczy zajrzeć na strony któregokolwiek z przewoźników by się o tym przekonać. Także skoro tak się dzieje to połączenia lotnicze nowy york albo do innych miast wschodniego wybrzeża USA stają się zdecydowanie bardziej osiągalne. Na ceny biletów wpływa tak samo polityka firm lotniczych jak tez kursy walut jednak i tak daje się zauważyć tendencję zniżkową w cenach lotów do USA. Zatem widząc ofertę niedrogie połączenia lotnicze bejrut warto się zastanowić czy nie można wybrać podobnie korzystnych połączeń właśnie za ocean i zobaczenia jak USA wygląda z bliska. By się przekonać jak tanie takie wycieczki mogą być najlepiej na bieżąco śledzić ceny biletów.

loty samolotem
Kupuj bukuj i zmieniaj

Dzisiaj całą wycieczkę po Europie albo też po własnym kraju można zaplanować siedząc przed komputerem i to również wówczas kiedy podstawą transportu mają być połączenia lotnicze. Jest to możliwe dzięki temu że duże linie lotnicze jak również tanie udostępniają na swoich stronach możliwość bukowania biletów ich rezerwowania jak również zmian …

loty samolotem
Czar taniego latania

Wchodząc na strony linii lotniczych nierzadko można zauważyć że w cudzysłowie kuszą potencjalnych pasażerów możliwością bardzo taniego latania. Nie chodzi o same oferty na za pół roku z ceną za 1zł w jedną stronę ale również i faktycznie tanie bilety które się znajdują w puli takich na weekendowe wypady czy …

loty samolotem
Wygodne tanie latanie?

Od samego momentu jak tylko na rynku usług przewozów pasażerskich lotniczych pojawiły się tanie linie i lokalni przewoźnicy również zaistniały pytania dlaczego jedni mogą sobie pozwolić na tak atrakcyjne ceny biletów a inne większe linie zdecydowanie nie. Odpowiedź jest prosta wielkie linie są posiadaczami samolotów których koszt utrzymania jest znacznie …