Dlaczego w tanich liniach lotniczych trudniej zmienić termin lotu?

loty samolotem

Podróżowanie jest dla niektórych przyjemnością zaś dla innych – koniecznością. Wiele osób decyduje się na tanie linie lotnicze nie zawsze mając świadomość, że w przypadku konieczności zmiany terminu lotu mogą się pojawić poważne problemy. Choroba własna lub osoby bliskiej albo inne zdarzenie losowe może spowodować, że nie można wylecieć wtedy kiedy się chce. W takiej sytuacji możemy się, w skrajnym przypadku, dowiedzieć, że bilet przepada. W biznesie lotniczym jednym z kluczowych czynnikiem jest kwestia maksymalnego wypełnienia wszystkich miejsc w samolocie. Jeśli samoloty mogłyby odlatywać z pustymi miejscami linie nie mogłyby być tanie, gdyż kalkulacja kosztów zakłada, że wykupione zostaną wszystkie lub prawie wszystkie bilety. W takiej sytuacji loty z Sofii mogą być całkiem inne niż loty z Chicago lub loty ze Stambułu. Na ten pierwszy lot może być ogólnie znacznie mniej chętnych, wówczas linie odmówią przełożenia terminu lotu. Natomiast pozostałe dwa loty mogą być bardziej poszukiwane i nawet w ostatniej chwili mogą znaleźć się inni chętni. Nawet jeśli linia lotnicza nie wyrazi zgody na zmianę terminu możemy sami sprzedać bilet i odzyskać choć część jego ceny.

Tanie linie czy normalne

Jak zapewne wielu z nas wie, ceny biletów lotniczych potrafią bardzo spektakularnie się od siebie różnic, nawet, jeżeli chodzi o to same połączenia krajowe. Na polskich lotniskach mamy do wyboru dwie podstawowe możliwości wybrania danej oferty przelotowej. Do pierwszej, którą znany już od kilkudziesięciu lat należą oczywiście standardowe, powszechne linie lotnicze, druga możliwość to równie dobrze nam wszystkim znane już od kilku lat tanie linie lotnicze.
Każdy wybór, niesie ze sobą charakterystyczne cechy i czynniki. Jeżeli nie zależy nam na podróży dosłownie z dnia na dzień, i również zwracamy dużą uwagę na wysokość naszego budżetu, powinniśmy skłonić się bardziej ku ofercie tanich linii lotniczych. Ich oferta to oszczędność w niektórych sytuacjach blisko połowy kosztów, które bylibyśmy zmuszeni zapłacić wybierając standardowego usługodawcę przelotów powietrznych. Przygotowani jednak powinniśmy być na możliwość oczekiwania na termin wylotu nawet do sześciu miesięcy.
Gdy, nasz termin, jest nieubłagany i nie można go przełożyć, mamy możliwość skorzystania z pierwszej przytoczonej możliwości, dzięki której praktycznie każdego dnia możemy znaleźć się w bardzo odległych zakątkach naszej dużej planety.

Tanie linie lotnicze a inne

Wszystkie osoby, które w najbliższym czasie mają zamiar wybrać się w podróż dzięki pasażerskim liniom lotniczym, na pewno zastanawiają się nad rodzajem dostępnych linii pasażerskich, z których mogą skorzystać. Według najróżniejszych sondaży, które publikują polskie linie lotnicze w większości przypadków wszyscy klienci przy wyborze firmy transportowej, kierują się w głównej mierze ceną, jaką będą musieli zapłacić za bilety lotnicze. Tanie bilety lotnicze, według swojej początkowej strategii biznesowej oferują liczne tanie linie lotnicze, w rodzaju „low cost”, których największą zaletą są właśnie wspomniane wyżej bardzo niskie koszty. Duże grono klientów właśnie takich linii pasażerskiego transportu, zastanawia się, na czym tak na prawdę zarabiają firmy, oferujące usługi w takich atrakcyjnych cenach, w porównaniu do zróżnicowanej konkurencji. Każdy, użytkownik korzystający z transportu powietrznego, powinien posiadać wiadomości, o znaczących różnicach pomiędzy tanimi liniami a powszechnie znanymi liniami lotniczymi jak dla przykładu: LOT, Lufthansa czy British Airways. Według powszechnych analiz dla większości podróżujących, różnią się one jedynie ceną.

KLIENCI LINII LOTNICZNYCH

Tanie linie lotnicze charakteryzują się głównie bardzo niską, jakością oferowanych usług pasażerskiego transportu, w zamian za najtańszą ofertę cenową na rynku. Głównymi pozycjami w szerokiej strategii biznesowej tanich linii lotniczych są działania polegające na transportowaniu jak największej ilości pasażerów w obrębie indywidualnego połączenia lotniczego. Wprowadzenie dodatkowych opłat za dodatkowe drobne usługi, takie jak posiłki, nadbagaż i tym podobne. W dzisiejszych czasach kryzysu ekonomicznego, który bardzo mocno odczuwają wszystkie linie lotnicze, zmusza zaostrzyć swoje restrykcyjne warunki polityki biznesowej. Jak donosi czasopismo „Polski lot”, najlepsi inżynierowie linii lotniczych kategorii „low cost”, od wielu miesięcy pracują nad zagęszczeniem miejsc siedzących w wszystkich modelach oferowanych swoim pasażerom samolotach. Takie działania, mają na celu jeszcze większe obniżenie jednostkowych kosztów, które zmniejszają się wraz ze wzrostem liczby pasażerów, odbywających te same połączenia lotnicze. Jak oznajmia rzecznik tanich linii lotniczych, takie założenia są receptą na przetrwanie trudnych czasów kryzysu.

Czas na innowacje…

Żyjemy z dnia na dzień coraz szybciej i szybciej. Coraz więcej czasu spędzamy poza naszymi domami czy też mieszkaniami. Pracodawcy też coraz częściej wymagają od nas szybkiego i sprawnego przemieszczania się między poszczególnymi miastami, a nawet krajami. Stereotypowo korzystamy jednak dość często z tradycyjnych środków transportu takich jak samochody i pociągi. A szkoda… Bo czasem warto może skierować swoją uwagę na coś innego, bardziej nowoczesnego. Czyli na co? O transport lotniczy. W naszym kraju dostępne są loty z Warszawy, Poznania i wielu innych miast. Warto się więc może tym zainteresować? Powrót, zwłaszcza z krajów europejskich nie jest trudny. Loty z Madrytu czy innych miast są bardziej niż szeroko dostępne. Ponadto loty z Wilna czy tez innego miasta można sobie bardzo łatwo zaplanować już z góry, na przykład przez Internet. Cały plan podróży można więc naprawdę szybko sporządzić i mieć dzięki temu więcej czasu na relaks, odpoczynek czy też realizowanie naszego hobby, czyli na to na co czasu brakuje najbardziej.

Dużo szumu o nic…

Duża rolę, jakby nie patrzeć, w naszym życiu odgrywają mass- media i ich przekaz. Czasami ciężko nam wyrobić sobie własną opinię na dany temat i ulegamy temu co mówią inni i ich opinie czy też zdanie traktujemy jako własne. Dzieje się tak na przykład z tematem linii lotniczych. Często loty z Poznania czy też innych dużych miast w naszym kraju wręcz napawają nas strachem. Ale czy słusznie? Chyba nie bardzo. Tak naprawdę ten środek transportu to jeden z najbardziej bezpiecznych w naszych czasach. Loty z Krakowa chociażby do innych polskich miast to dobra okazja na to by się o tym przekonać. Nie są to długie i drogie loty więc tym bardziej to dobra metoda by samodzielnie sprawdzić jak naprawdę wyglądają loty. Z czasem być może orientalne loty ze Stambułu jeszcze bardziej utwierdzą nas w przekonaniu, że taka forma transportu nie jest zła, a jest nawet bezpieczna. Poza tym organizacja takiego środka transportu jak loty z Warszawy czy innych dużych miast to naprawdę łatwa i prosta rzecz, której bać się nie należy, a wręcz przeciwnie. Najzwyczajniej w świecie spróbować.

 

loty samolotem
Kupuj bukuj i zmieniaj

Dzisiaj całą wycieczkę po Europie albo też po własnym kraju można zaplanować siedząc przed komputerem i to również wówczas kiedy podstawą transportu mają być połączenia lotnicze. Jest to możliwe dzięki temu że duże linie lotnicze jak również tanie udostępniają na swoich stronach możliwość bukowania biletów ich rezerwowania jak również zmian …

loty samolotem
Czar taniego latania

Wchodząc na strony linii lotniczych nierzadko można zauważyć że w cudzysłowie kuszą potencjalnych pasażerów możliwością bardzo taniego latania. Nie chodzi o same oferty na za pół roku z ceną za 1zł w jedną stronę ale również i faktycznie tanie bilety które się znajdują w puli takich na weekendowe wypady czy …

loty samolotem
Wygodne tanie latanie?

Od samego momentu jak tylko na rynku usług przewozów pasażerskich lotniczych pojawiły się tanie linie i lokalni przewoźnicy również zaistniały pytania dlaczego jedni mogą sobie pozwolić na tak atrakcyjne ceny biletów a inne większe linie zdecydowanie nie. Odpowiedź jest prosta wielkie linie są posiadaczami samolotów których koszt utrzymania jest znacznie …